رشته ریاضیات

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1475 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته ریاضیات

ریاضیات

از رشته ریاضی نیز به عنوان مادر سایر علوم یاد می شود. به اذعان اکثر دانشمندان و محققان، کمتر رشته یا شاخه ­ای از علم است که ریاضی در آن کاربردی ندارد.
هر یک از رشته ­های متعدد علمی و شاخه ­های گوناگون معارف بشری، سهمی را برای پاسخ به پرسش­های گوناگون آدمی و رفع نیازهای مادی و معنوی او قائلند یا این انتظار از آن­ها در بین مردم وجود دارد. علم ریاضیات چه در زمینه معنوی و چه در زمینه مادی توسعه ­ای شگرف داشته و روز به روز به گستردگی آن افزوده می­گردد. این توسعه و پیشرفت ریاضیات سبب پیشرفت سایر علوم گردیده است به نحوی که سایه علم ریاضیات به وضوح دیده می­شود. بر همین اساس ریاضی خوانان در رشته ریاضیات و کاربردها تعدادی مباحث مختلف از علم ریاضیات را در دوره­ لیسانس فرا می ­گیرند و در ادامه در مقطع کارشناسی ارشد و به خصوص دکتری به صورت تخصصی گرایش و زمینه ­ای خاص را پیش می­ گیرند. 

 

رشته ریاضیات گرایش ریاضیات کاربردی

هدف این گرایش تربیت کارشناسان چند جانبی دارای اندوخته کافی از دانش ریاضی که توانایی تحلیل کمی از مسایل اقتصادی و برنامه‌ریزی را کسب نموده و نیز توانایی ادامه تحصیل در سطوح بالاتر و انتقال علم ریاضی کاربردی در کلیه سطوح دانشگاهی را داشته باشند.

 

رشته ریاضیات گرایش ریاضیات محض

هدف از رشته ارشد ریاضی محض، تربیت متخصصان علوم ریاضی است که آمادگی لازم برای ادامه تحصیل به منظور اشتغال به پژوهش و نیز انتقال علم ریاضی در سطوح دانشگاهی را داشته باشند. آشنایی با تجزیه و تحلیل مسائل در قالب ریاضی و مدلسازی ریاضی نیز از اهداف دیگر شاخه ریاضی محض است. دانشجوياني که در کارشناسی ارشد ریاضی محض وارد مي شوند بايد علاقه فراوان و تسلط کافي به دروس کمّي به خصوص رياضي داشته باشند. داشتن قدرت تجزيه و تحليل در سطح خوب براي اين افراد لازم است.

 

رشته ریاضیات گرایش ریاضیات مالی

با اعطاي جايزه‌ي نوبل اقتصاد در سال 1990 ميلادي به سه رياضي‌دان، چشم‌انداز نويني در مقابل چشمان پژوهشگران گشوده شد و عملا شاخه‌ي جديد از علوم متولد شد.اين نظريه تلاش مي‌كند ساز و كار حاكم بر بازار مالي و چگونگي كار ‌آمد‌تر كردن آن را بررسي و مطالعه كند. اين رشته‌ي نو‌ظهور، اصولي را كه بر بازارهاي مالي حكمفرماست توضيح مي‌‌دهد و آن‌ها را روز آمد مي‌كند و در اين راستا بيش از هرچيز از رياضيات بهره مي‌گيرد. تعامل اين دو رشته (رياضيات و نظريه‌ي مالي) تا بدانجا پيش رفته است كه مسائل مالي اكنون در زمره‌ي پژوهش‌هاي راهبردي در رياضيات است.رياضيات مالي در مرز مشترك دانش‌هايي نظير رياضيات، آمار، اقتصاد، علوم رايانه و حتي فيزيك با سرعتي فزاينده در حال پيشروي است.دانشجویان این رشته بیشتر در سه حوزه ریاضی، اقتصاد و مدیریت می آموزند و البته در دروس اقتصاد و مدیریت، کلیات مطرح شده و آشنایی اجمالی حاصل می شود.اين رشته رابطه‌ي نزديكي با رشته‌ي اقتصاد مالي دارد. در اقتصاد مالي بيشتر مباحث تئوري مطرح است در حالي‌كه در اين رشته به مدل‌هاي رياضي وعددي در تجربه‌هاي عملي توجه مي‌شود. مثلا در حالي‌كه يك اقتصاددان مالي دلايل زير‌ساختي اين موضوع را كه چرا قيمت سهام شركتي مقداري مشخص است بررسي مي‌كند، رياضي‌دان مالي قيمت سهام مذكور را همان‌طور كه هست مي‌پذيرد و سپس تلاش مي‌كند به كمك محاسبات فرايندهاي تصادفي ارزش متعارفي ازموجودي‌هاي مشتقه بدست ‌آورد.

 

رشته ریاضیات گرایش آموزش ریاضی

ریاضیات قدرت خلاقیت و توان استدلال را در انسان تقویت می کند، نظم فکری به وجود می آورد و حس زیبا شناسی را در بشر فعال می کند. بنابراین وظیفه هر نظام آموزشی فراهم نمودن شرایط مناسب تدریس و یادگیری ریاضیات و ایجاد انگیزه در مردم برای فراگیری آن است.امروزه ریاضیدانهای برجسته دنیا و اساتید تعلیم و تربیت درصدد ایجاد تشکیلاتی منسجم و پویا در این زمینه می باشند به طوری که امکان آموزش ریاضی را در تمام مراحل زندگی و مقاطع آموزشی از ابتدائی گرفته تا بالاترین سطح آموزش عالی فراهم سازند. 

 

رشته ریاضیات گرایش  رمز 

امروزه بخش عظيمي از اطلاعات توسط ابزار‌هاي ارتباطي، ارسال، دريافت و پردازش مي‌شود و تلاش در جهت ايجاد و حفظ سطوح امنيتي بالا در اين گونه ساختار‌ها به خصوص در سازمان‌هاي اطلاعاتي، نظامي، انتظامي و امنيتي از اهميت زيادي برخوردار است. امنيت ارتباطات به منظور حفظ اطلاعات مخابره شده و در راستاي جلوگيري از تخريب، جعل، افشا و شنود افراد غير مجاز مطرح مي‌شود. يکي از ارکان مهم امنيت ارتباطات مقوله رمز بوده و همين امر باعث شده است که علم رمزنگاری  به عنوان يکي از اساسي‌ترين شاخه‌هاي علم مخابرات و ریاضیات در جهان مطرح گردد. در ادامه بیشتر با این رشته آشنا میشویمبا توجه به امنیتی بودن این رشته افراد متخصص و فارغ التحصیلان آن می توانند در ارگان هایی همچون سازمان های نظامی، وزارت بازرگانی ، بانک مرکزی ویا شرکت های خصوصی که در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت می کنند، مشغول به کار شوند. در ادامه بیشتر با این رشته رمزنگاری آشنا می شویم.

 

رشته ریاضیات گرایش محاسبات نرم

این گرایش نیز به نوعی از نظر سازمان سنجش در لیست ریاضیات محض طبقه بندی می شود ولی از نظر وزات علوم مصوبه جداگانه ای دارد. در کل این گرایش به دنبال ایجاد یک بستر محاسباتی، مدلسازی و شبیه سازی است. روشهای محاسباتی به اصطلاح "سخت" تنها می توانند پدیده های نسبتاً ساده را به صورت دقیق مدل بندی و تجزیه و تحلیل کنند، ولی با روشهای محاسبات به اصطلاح "نرم" م یتوان پدیده های خیلی پیچیده در زیست شناسی، پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، مدیریت و از این قبیل را نیز مطالعه، مدل بندی و تجزیه و تحلیل کرد. شاخه های اصلی این مبحث، سیستمهای فازی، سیستمهای هوشمند و مبانی محاسبات نرم هستند. دو موضوع بنیادی و زیربنایی این شاخه ها از علم د رریاضیات، منطقهای غیزکلاسیک و جبر جامع هستند. در واقع این گرایش نزدیکترین گرایش به علوم کامپیوتر است.

 

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته ریاضیات

از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق ریاضیات از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته ریاضیات می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته ریاضیات، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته ریاضیات یکی از رشته های مهم دپارتمان علوم است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های ریاضی محض،کاربردی، رمز، مالی، آموزش ریاضی، محاسبات نرم  است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری ریاضیات در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی ریاضیات "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری ریاضیات را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری ریاضیات کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.