گرایش مترجمی زبان انگلیسی

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1364 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش مترجمی زبان انگلیسی

رشته زبان انگلیسی گرایش مترجمی زبان انگلیسی

این گرایش به‌طور کاملاً تخصصی روی ترجمه متون عمومی و تخصصی تکیه دارد و فارغ‌التحصیلان این گرایش، مهارت لازم برای ترجمه متون ادبی و غیرادبی را پیدا می­کنند. این گرایش تا مقطع دکترا نیز ادامه پیدا می‌کند. قابل‌ذکر است که به‌منظور شرکت در آزمون قوه قضاییه برای کسب پروانه دارالترجمه رسمی، داشتن مدرک دانشگاهی مترجمی الزامی است. دروس گرایش مترجمی را می‌توان به سه بخش دروس عمومی، تخصصی پایه و تخصصی اصلی تقسیم می‌شود که از این میان دروس عمومی و تخصصی پایه بین دو رشته ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی مشترک است و دروس تخصصی اصلی مجزا می‌باشد. دانشجویان این گرایش، انواع دروس ترجمه ازجمله ترجمه متون ادبی و اصول و روش ترجمه، ترجمه انفرادی، ترجمه پیشرفته،  را می­گذرانند، درحالی‌که دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی  ادبیات نمایشی، شعر، تاریخ ادبیات و رمان را مطالعه می‌کنند.

زبان انگلیسی زبان مادری مردم در کشورهای انگلستان،ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، غنا و بسیاری کشورهای دیگر است. 
انگلیسی امروزه از نظر تعداد گوینده، پس از زبان های چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان است. 
 با پیشرفت روند جهانی سازی ارتباطات بین المللی، تجارت جهانی و آموزش علوم جدید به زبان انگلیسی انجام می شود و عدم آشنایی با این زبان معادل عدم حیات در دنیای مدرن است.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی گرایش مترجمی زبان انگلیسی کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.