رشته علوم و مهندسي شيلات

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1785 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته علوم و مهندسي شيلات

مشاوره پایان نامه ارشد و دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات

 از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محققین رشته علوم و مهندسی شیلات از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.
انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته علوم و مهندسی شیلات، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته علوم و مهندسی شیلات یکی از رشته های مهم کشاورزی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی بوم شناسی آبزیان، تکثیر و پرورش آبزیان-آب شیرین است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری علوم و مهندسی شیلات در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی علوم کشاورزی "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری علوم و مهندسی شیلاترا با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.
رشته علوم و مهندسی شیلات دارای گرایش های مختلفی بوده که در هر گرایش موضوعات متنوعی مطرح است. از جمله این گرایش ها عبارتند از:

رشته علوم و مهندسي شيلات

اهمیت مهندسی شیلات  مسیر ایرانی تأمین مواد پروتئینی مورد نیاز جمعیت کشور، ارزش غذایی بالا و استثنایی فراورده های پروتئینی آبزیان و وسعت حوزه های آبی مناسب برای آبزی پروری رشته مهندسی شیلات را در زمره رشته های ممتاز و منحصر بفرد برای تحصیل قرار داده است.

همچنین ضرورت بهره برداری صحیح از ذخایر عظیم و گونه های مختلف آبزیان به منظور حفظ سرمایه های موجود و افزایش ذخایر و منابع آتی کشور اهمیت این رشته را بیشتر روشن می سازد

علاوه بر آن، صنعت شیلات منبع مناسبی برای اشتغال، تأمین ارز و اهرمی برای توسعه و عمران مناطق ساحلی است.از این رو در برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی‌ و فرهنگی کشور، شیلات جایگاه مهمی دارد.شاید به طور خلاصه بتوان  مهمترین اهداف شیلات را اصلاح نژاد، تهیه و تکثیر انواع ماهی و دیگر آبزیان، مدیریت صید و صیادی، حفاظت از منابع، بازسازی ذخایر و صادرات و ارز آوری نام برد.

رشته بوم شناسي آبزيان

این گرایش که مدت زیادی از راه اندازی آن در کشور نمی گذرد، نسبت به سه گرایش دیگر مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شیلات از فارغ التحصیلان ومتخصصین کمتری برخوردار است بطوری که اولین فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این گرایش در سال جاری فارغ التحصیل شده است. در این گرایش دانشجویان با اکولوژی، بیولوژی و محیط زیست آبزیان بیشتر آشنا می شوند و روابط متقابل آبزیان را با عوامل محیط غیر‌ زنده و زنده پیرامون مورد بررسی قرار می دهند. آشنایی با تولید مثل، رشد و نمو، بلوغ و پویایی جمعیت آبزیان و همچنین تنوع زیستی و خصوصیات آبزیان از دیگر موارد است. شناسایی جغرافیای زیستی آبزیان و جوامع موجودات آبی در آبهای ساکن و جاری به همراه مطالعات اقیانوسی، شناخت خصوصیات کلی اقیانوس ها و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آبها از موضوعات دیگری هستند که دانشجویان در دوران تحصیل با آنها آشنا می شوند. در ضمن دانشجویان در دوران تحصیل خود با نقش اقتصادی و اجتماعی منابع آبی و مدیریت پیکره‌های آبی و آلودگی های آب آشنا شده توانایی های خود را در این زمینه بالا می برند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی امکان جذب در دستگاه‌های اجرایی همچون سازمان شیلات ایران، حوزه محیط زیست دریایی سازمان حفاظت و محیط زیست، سازمان بنادر و کشتیرانی، دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی مرتبط با آبزیان، شرکت های مهندسین مشاور، و احیاناً دستگاه های متولی منابع آبی در کشور و سایر ارگان های مرتبط از جمله بخش خصوصی را دارند. جدید بودن گرایش و اندک بودن فارغ التحصیلان و پتانسیل های موجود در کشور امکان اشتغال بیشتر و ادامه تحصیل راحت تری را در حال حاضر نسبت به سایر گرایش های شیلات در کشور فراهم می نماید. در حال حاضرگرایش بوم شناسی آبزیان در مقطع کارشناسی دانشگاه های تهران ، غلوم و فنون دریایی خرمشهر، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و ساری دایر است و امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های تهران ، گیلان، صنعتی اصفهان و علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان وجود دارد. بدینوسیله برای کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در راستای سیاست‌های بهبود مدیریت منابع آبی کشور آرزوی توفیق و کامیابی داریم.

تکثیر و پرورش آبزیان- آب شیرین

هدف از ایجاد این رشته تربیت افرادیست که به عنوان تکنسین بتوانند در زمینه های تکثیر و پرورش و نگهداری انواع آبزیان اطلاعات و مهارتهای لازم را کسب کرده، در مراکز تحقیقاتی و کارگاههای تکثیر و پرورش آبزیان مشغول بکار شوند.
با توجه به گسترش جمعیت کشور نیاز به مواد غذایی افزایش یافته که کمبود پروتئین یکی از آنهاست. و این در حالیست که در بعضی موارد با توجه به وجود منابع محصولات متنوع راههای بازار جدی بدلیل نبود دانش کافی در این زمینه بسته به نظر رسیده و در دسترس نمی باشد و این در حالیست که کشور ما امکانات بالقوه تولید و تامین این کمبود را دارا می باشد علیرغم این توانایی سالیانه مقادیر قابل توجهی ارز کسب نگردیده و بلکه بالعکس هزینه شده و به هدر می رود. بدیهی است بهره برداری از این مواهب خدادادی مستلزم داشتن تخصص لازم است . که این تخصص را کارشناسان علوم و فنون شیلات دارا هستند.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم و مهندسي شيلات کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند. همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.