گرایش تاریخ تشیع

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1387 بازدید
 1398/03/23

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش تاریخ تشیع

رشته تاریخ گرایش تاریخ تشیع

در این گرایش به زمان پیدایش و سیر و تغییر و تحول آن در ادوارهای مختلف می پردازد و آن ها را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

شناخت جامع و دقیق تاریخ و اندیشه هر یک از فِرق آن‏گاه میسّر می‏شود که از یک سو، مفاهیم و اصطلاحات و القاب مربوط به آن فرقه‏ها را به روشنی دریابیم و از سوی دیگر، از خاستگاه تاریخی آن فرقه آگاهی کاملی به دست آوریم. پژوهشگران در بررسی تاریخ ظهور و شکل‏گیری بیشتر فرقه‏های اصلی و بزرگ و یا کوچک اسلامی، با مشکل تفاوت دیدگاه‏ها در علل نام‏گذاری، خاستگاه و آغاز پیدایش آن‏ها و به تبع آن، خلط اصطلاحات فرقه‏ای و احیانا ابهام در مفهوم و مراد برخی عناوین و القابِ فرق روبه‏رو هستند. یکی از نتایج این ابهام مشکل تطبیق فروع و شاخه‏های هر فرقه بر عنوان کلی آن فرقه است. این پدیده درباره شیعه و تشیّع، به ویژه با توجه به برخورداری این گروه از تنوّع جریان‏های فکری و دسته‏بندی‏ها از یک سو، و آمیختگی گزارش‏ها و تحلیل‏ها با حبّ و بغض‏های افراطی از سوی دیگر، نمود بیشتری پیدا کرده است. از این‏رو، سخن‏ها و دیدگاه‏های مختلف و احیانا متضاد درباره چیستی، چگونگی و تاریخ ظهور و رواج این جریان فکری و گونه‏های متفاوت آن، در مقایسه با دیگر فرقه‏های اسلامی رایج‏تر بوده است.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تاریخ کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.