گرایش حسابداری

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1262 بازدید
 1398/03/13

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش حسابداری

رشته حسابداری گرایش حسابداری

رشته ارشد حسابداری یکی از پر کاربرد ترین رشته ها در میان رشته های دیگری که در دانشگاه ها و دانشکده های کشورمان تدریس می شود به حساب می آید. این گفته بیانگر این حقیقت است که هم دروس این رشته دروسی بسیار کاربردی است و هم خود رشته حسابداری رشته ای است که در میان شرکت ها و کارخانه ها و حتی بعضی از خانواده های ثروتمند کاربرد دارد.زیرا دروسی که در این رشته تدریس می شود بیشتر برای نوع و روش تقسیم کردن و ردیابی اموال و تولیدات و دارایی های یک شرکت یا یک شخص به کار می رود و هم برای حساب کردن تمام دارایی ها و درآمد ها

حسابداری مدیریت یا حسابداری مدیریتی بر استفاده از اطلاعات حسابداری برای مدیران در سازمانها، جهت مهیا کردن آنها برای تصمیم سازی کسب و کار آگاهانه تأکید دارد که به آنها اجازه می‌دهد تا کارکردهای کنترل و مدیریت شان را بهتر تجهیز نمایند. حسابداری مدیریت به مدیریت در ارائه حوزه عمل بیشتر در استفاده بهینه‌تر از اطلاعات برای ترسیم  چشم‌اندازهای مدیریت  کمک می‌نماید چرا که این اطلاعات مورد نیاز است و بمنظور اطمینان‌بخشی از برنامه‌ریزی، کنترل، ساماندهی و تصمیم‌گیری صحیح حسب توابع در اختیار و در کنترل می‌باشد. از طرفی دیگر حسابداری مالی با استفاده از اطلاعات واقعی حقایق زمان را در جهت مسیر تکامل و حرکت شرکت نشان می‌دهد.

به گفته انجمن حسابداران خبره مدیریت (CIMA)، حسابداری مدیریت فرآیند تعریف، اندازه‌گیری، تجمیع، تجزیه و تحلیل، مهیاسازی، تفسیر و تبادل اطلاعات مورد استفاده مدیریت جهت برنامه‌ریزی، ارزیابی و کنترل یک واحد تجاری و جهت اطمینان از استفاده مناسب و پاسخگویی به منابع‌شان می‌باشد. حسابداری مدیریت همچنین تهیه گزارش‌های مالی را نیز برای گروه‌های غیرمدیریتی مانند ذینفعان، بستانکاران، سازمان‌های قانونگذار و مراجع مالیاتی را شامل می‌شود.

 

جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابداری کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.