گرایش حقوق ارتباطات

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1383 بازدید
 1398/03/08

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در گرایش حقوق ارتباطات

رشته حقوق ارتباطات

دردهه های اخیر پیشرفت تکنولوژی بسیار سریع رخ داده است. این پیشرفت در حوزه هایی مانند اطلاعات و ارتباطات بسیار سریع تر بوده است. به همین جهت توجه به جنبه های حقوقی حوزه اطلاعات و ارتباطات از اهمیت خاصی برخوردار است. در این رشته دانشجویان با مقررات حقوقی مربوط به موسسات ارتباطی، مقررات حقوقی مربوط به محتوا و انتشار برنامه ها و پیام های ارتباطی، مقررات حقوقی حرفه روزنامه نگاری و سایر حرفه های بخش ارتباطات، مقررات حقوقی مالکیت معنوی و مقررات حقوقی بین المللی ارتباطات آشنا می شوند.

حقوق ارتباطات یک رشته حقوقی مستقل و نوپاست که در دهه های اخیر، بر اثر پیشرفت تکنولوژی های مربوط به آن، دگرگونی های فراوانی پیدا کرده است. این رشته جدید از مبانی مستحکمی برخوردار است که بسیاری ازآن ها تا حدود زیادی از اصول حاکم بر دیگر رشته های حقوق،منشأ گرفته اند. به همین جهت، با سایر رشته های حقوق رابطه بسیار نزدیکی دارد. آن چه در دهه های اخیر بیش از هر چیز، حقوق ارتباطات را تحت تأثیر قرار داده و موجب تحول و تکامل آن شده، پیشرفت تکنولوژی های نوین اطلاعات و ارتباطات است. به همین لحاظ، توجه به جنبه های حقوقی ارتباطات و اطلاعات، از اهمیت خاصی برخوردار شده است. متخصصان حقوق ارتباطات، درباره قلمرو این رشته جدید حقوقی، پنج شاخه یا بخش را مورد بررسی قرار می دهند:

1)مقررات حقوقی تأسیس و اداره مؤسسات ارتباطی

2)مقررات حقوقی حاکم بر محتوا و انتشار مندرجات، برنامه ها و پیام های ارتباطی

3)مقررات حقوقی حرفه روزنامه نگاری و سایر دست اندرکاران ارتباطات

4)مقررات حقوقی مالکیت معنوی

5)مقررات حقوقی بین المللی ارتباطات

باتوجه به نیاز مبرم جامعه ایران به برخورداری از خدمات کارشناسی متخصصان حقوق ارتباطات و پاسخگویی به شرایط و مقتضیات جدید ناشی از پیشرفت و گسترش مطبوعات و سایر وسایل ارتباط جمعی و توسعه ارتباطات دور و ارتباطات رایانه ای در سراسر کشور و همچنین در نظر گرفتن الزامهای حقوقی مقرراتگذاریهای مربوط به دیگرگونیها و همگراییهای تکنولوژی نوین اطلاعات و ارتباطات در سطح جهانی و اهمیت بیش از پیش همکاریهای منطقه ای و بین المللی در این زمینه ها ، تأسیس دوره کارشناسی ارشد حقوق ارتباطات بسیار ضروریست.

 

جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری رشته حقوق ارتباطات کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.