رشته باستان شناسی

رسالت ما جلب اعتماد و رضایت شماست

 1533 بازدید
 1398/03/13

خدمات مشاوره انجام پایان نامه، پروپوزال و مقاله ارشد و دکتری | رایان تزیز در رشته باستان شناسی

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی

توجه بسیار مهم: قبل از تشریح هر مطلبی، لازم به ذکر است که از مهمترین مزایای موسسه "رایان پژوهان پارسه"، ارتباط مستقیم دانشجو با محقق است. بر خلاف کلیه موسسات فعال در زمینه مشاوره و آموزش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد، این موسسه دانشجوی محترم را به صورت مستقیم به استاد متصل می نماید. کلیه سوالات دانشجویان بدون واسطه موسسه و در هر ساعتی از شبانه روز توسط محقق باستان شناسی از برترین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای کشور، پاسخ داده می شود.

انجام پایان نامه و طرح تحقیق دوره کارشناسی ارشد و دکتری امری زمانبر و بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته باستان شناسی می باشد. برای بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته باستان شناسی، ارائه موضوعات در این سطح همواره چالش بر انگیز است. رشته باستان شناسی یکی از رشته های علوم انسانی و علوم اجنماعی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شامل گرایش های اصلی پیش ازتاریخ، دوران تاریخ، و تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر است. مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد باستان شناسی در هر یک از این گرایشها نیازمند گذراندن دروس تخصصی گرایش بوده و این گرایشها هم به لحاظ دروس ارائه شده و هم به لحاظ پایان نامه با هم تفاوت اساسی دارند. از این رو دپارتمان پژوهشی باستان شناسی "رایان پژوهان پارسه" با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری باستان شناسی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

رشته باستان شناسی دارای گرایش های مختلفی بوده که در هر گرایش موضوعات متنوعی مطرح است. از جمله این گرایش ها عبارتند از:

رشته باستان شناسی گرایش پیش از تاریخ

گرایش پیش از تاریخ به بازیابی و بازسازی بقایا و اشیاء تاریخی قبل از آغاز تاریخ می پردازد. منظور از پیش از تاریخ این است که در آن دوران خط هنوز اختراع نشده بود و بشر با زبان اشاره و نادین با هم سخن می گفتند. مجموعه دروس این گرایش که دانشجویان می بایست بگذرانند، شامل واحدهایی همچون: شناخت و بررسی تمدن های پیش از تاریخ ایران در آغاز شهرنشینی، باستان شناسی بین النهرین از آغاز کشاورزی تا آغاز ادبیات، شناخت و بررسی تمدن های پیش از تاریخ آسیای صغیر، باستان شناسی پیش از تاریخ ایران در هزاره اول قبل از میلاد، سیر تحول خطوط اسلامی و کتیبه خوانی، هنرهای کاربردی در دوران اسلامی، شناخت سکه ها، هر ها و الواح باستانی، تأثیر تمدن های باستانی ایران با کشورهای همجوار، روش کاوش و بررسی آثار باستانی، حفاظت آثار باستانی و تاریخی، شناخت و بررسی تمدن های دره سند، شناخت و بررسی تمدن های پیش از تاریخی ایران از آغاز تا پایان استقرار در دهکده، شناخت تکنیک و هنر سفالگری پیش از تاریخ ایران، باستان شناسی پیش از تاریخ بین النهرین از آغاز تا پایان جمع آوری غذا و موزه داری است که در نهایت در ترم چهار دانشجویان می بایست 4 واحد پایان نامه را ارائه دهند.

 

رشته باستان شناسی گرایش دوران تاریخ

باستان شناسی دوران تاریخ،یعنی فرآیند کار کردن با افراد، به طوری که این افراد و سازمانشان به توانمندی کاملی دست یابند، حتی زمانی که تغییر، نیاز به کسب مهارت‌های جدید، تقبل مسئولیت‌های جدید و شکل جدیدی از روابط را ملزم باشد. در واقع باستان شناسی دوران تاریخ استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود.بطور کلی هدف رشته کارشناسی ارشد باستان شناسی دوران تاریخ، تبیین سیاست‌ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظیفه باستان شناسی است که با جنبه‌هایی از فعالیت‌ کارکنان بستگی دارد، به ویژه برای کارمندیابی، آموزش دادن به کارکنان، ارزیابی عملکرد، دادن پاداش و ایجاد محیطی سالم و منصفانه برای کارکنان سازمان است.

 

رشته باستان شناسی گرایش تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر

گرایش تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر آثار و اشیاء تاریخی را در تمدن های ایران و سرزمین های دیگر مورد بررسی و ارزیابی و بازیابی قرار می دهد و ارتباط آنها را مورد بررسی قرار می دهد. مجموعه دروس این گرایش در مقطع ارشد شامل: حفاظت آثار باستانی و تاریخی، تأثیر و تأثر تمدن های باستانی ایران به کشور های همجوار، شناخت و بررسی تمدن و فرهنگ های مشرق ایران، کامپیوتر کاربردی باستان شناسی، روش تحقیق، ساخت و بررسی فرهنگ های سرزمین های اسلامی آفریقایی، شناخت و بررسی باستان شناسی صدر اسلام تا قرن پنجم هجری، مبانی باستان شناسی، تاریخ هنر، تاریخچه باستان شناسی، شناخت و بررسی باستان شناسی از قرن پنجم تا قرن نهم هجری، روش کاوش و بررسی آثار باستانی، هنر فلزکاری، شناخت و بررسی تمدن و فرهنگ های مشرق ایران، شناخت و بررسی باستان شناسی از قرن دهم تا عصر حاضر، شناخت و بررسی فرهنگ دوران اسلامی و پایان نامه است. در بین کلیه گرایش های کارشناسی ارشد باستان شناسی دروس جبرانی ارائه می شود که برای دانشجویان دارای رشته کارشناسی مغایر با رشته ارشد آنهاست. تقسیم یک رشته دانشگاهی به گرایش های متفاوت به منظور تربیت متخصصان در حوزه های مطالعاتی ریزتر برای مطالعه و فعالیت علمی دقیق تر و جزئی تر است و همچنین امکان تعیین محدوده علایق متقاضیان ممکن می شود و هر کس متناسب با حوزه علاقه خود در رشته باستان شناسی ادامه تحصیل می دهد که این رویکرد در گرایش های ارشد باستان شناسی وجود دارد.

 

توجه: جهت سفارش مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد باستان شناسی کافیست از طریق تماس با ما یا "منوی ثبت سفارش" موجود در سایت اقدام نموده تا کارشناسان ما در کمتر از 30 دقیقه به شما پاسخ دهند.مین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.